Ski Vysočina

LETECKY NA LYŽE

Rubrika Skryté články,   Vydáno 22. 11. 2018,   Přečteno 78x

LETECKY  NA  LYŽE?    SE  MNOU  ŽÁDNÝ  PROBLÉM

Jmenuji se Martin Štěpánek < šoty >, jsem z Vysočiny a organizováním letecké přepravy nejenom za zimními radovánkami se zabývám už více jak deset let. První účastníci letěli pod mojí organizací na lyže už v roce 2010, cykloturisté dokonce ještě o dva roky dříve. Rybářské partie do Norska létají pravidelně od roku 2013. Naskytne-li se možnost, tak se snažím účastníkům mnou pořádaných akcí nabídnout jako alternativu leteckou přepravu. Z logistického pohledu to ne vždy ale jde uskutečnit. Z mé strany se jedná z části o komerční akci. Rozdělím-li lyžařský letecký výlet na 4 části < letenka, ubytování, skipas, doprava >, tak moje komerční část se týká dopravy. Podnikám v oboru přepravy osob mikrobusy a minibusy. Ostatní položky zařizuji také, ale bez nároku na provizi. Jednoduše řečeno, za co se nakoupí, za to se i prodá.    ODKUD / KAM / LETENKY

Nejdůležitější položka při volbě letecké přepravy na lyže. Aby alespoň trochu měla volba letadla smysl, musí se letiště nacházet v blízké vzdálenosti od lyžařského střediska. Platí to i obráceně, volba resortu by měla být závislá na poloze letiště. Odletová města z ČR a blízkého okolí jsou Praha, Brno, Ostrava, Bratislava, Vídeň, Katowice. Kdo bydlí u těchto měst nebo přímo v nich, tak má nespornou výhodu oproti obyvatelům např. Č.Budějovic.

A kam to létá? Rakousko a Německo ze seznamu úplně vynechávám.

Italská dostupná letiště jsou Benátky pro oblast Dolomiti, Milano Bergamo pro oblasti Dolomiti, Adamello a Valtellina a v neposlední řadě Milano Malpenza pro oblasti Valtellina, Piemonte.

ITÁLIE, letiště Benátky: Dolomiti Superski (180km), San Martino di Castrozza (140km), Cortina d'Ampezzo (150km), Val di Fiemme (170km)

ITÁLIE, letiště Milano Bergamo: Dolomiti Superski (270km), Livigno (200km), Madonna di Campiglio (180km), Aprica (120km), Madesimo (125km), Passo Tonale (130km)

ITÁLIE, letiště Milano Malpenza: Livigno (250km), Sestriere Via Lattea (230km), Cervinia Matterhorn (185km), Monterosa (160km)

  Díky nízkonákladovým leteckým dopravcům lze z italských letišť připravit výlet i do blízkého Švýcarska. A ve spojení s akčními balíčky vybraných středisek lze připravit i do této pro nás velmi drahé země nabídku, která je mnohdy finančně srovnatelná s okolními zeměmi. Pravidelně

ŠVÝCARSKO, letiště Milano Bergamo: Sankt Moritz (150km), Samnaun (250km), Savognin (180km)

ŠVÝCARSKO, letiště Milano Malpenza: Saas Fee (140km), Bettmeralp (115km), Leukerbad (150km), Verbier (175km), Davos (240km)

ŠVÝCARSKO, letiště Basel: Davos (240km), Jungfrau Region (175km), Adelboden (170km), Crans Montana (220km)

  Poslední alpskou zemí je Francie. Bohužel v poslední době chybí přímé spojení z Prahy do Země galského kohouta. Nejbližší dostupná letiště jsou tak parodoxně ta švýcarská, Basel případně Ženeva. Druhé jmenované je obsluhováno pouze z Vídně, což může být dobrá zpráva pro moravskou lyžařskou enklávu. Za jistých okolností lze využit i letiště Milano Malpenza, ale je nutné počítat z přejezdem více jak 350km. Na druhou stranu ale i přesto je to velké uspoření času a nepohodlí na dlouhé cestě do francouzských středisek pozemní cestou.

FRANCIE, letiště Ženeva (odlet Praha): Tignes (180km), Tři údolí (150km), Les 2 Alpes (210km), Portes du Soleil (130km), Vars Risoul (320km)

I do vzdáleného Bulharska lze připravit lyžovačku. Odletová města se ale nachází v Německu (Berlín, Nürnberg). Vyšší nároky na dopravu se kompenzují nižšími cenami ve středisku oproti zavedeným alpským velikánům. Vzdálenost z letiště Sofia do největšího bulharského střediska Bansko je 180km.

 

 

DOPRAVA / PŘEPRAVA ZAVAZADEL / TRANSFER V ZAHRANIČÍ

Jak jsem již zmiňoval, tato činost je mojí hlavní pracovní náplní, spolehlivá a bezpečná přeprava osob a zavazadel. Pro přepravu využívám mikrobusy s kapacitou 8+1 a minibus v provedení 20+1. Více o vozovém parku ZDE. Přeprava zavazadel, výstroje a výzbroje do cílového místa probíhá výhradně pozemní cestou v časovém předstihu, do letadla nastupujte bez odbavení zavazadel pouze "se svačinou v kapse". Na letišti již čeká připravené vozidlo s již naloženými zavazadly a následuje přesun do střediska. Největší úskalí při organizaci této akce je však jejich nakládka a vykládka v Česku. U zájemců žijících v Brně, Praze, Plzni, Č.Budějovicích, na Vysočině a na trasách dálnic D1 a D5 s naložením zavazadel v časovém předstihu není problém. Horší situace je s ostatními lokacemi, ale vše je řešitelné. Vždy se najde nějaká možnost, jak přiblížit zavazadla na Vysočinu, do některého z definovaných měst nebo někam k trase. A pokud se vyskytne více zájemců z jednoho místa mimo trasu, třeba z Ostravy, tak pak není žádný problém pro zavazadla extra přijet a po skončení akce zase odvézt. Po dohodě s klienty zajišťuji i transfer osob na odletové letiště dalším mikrobusem. Množství zavazadel a počet lyží / snowboardů není většinou omezen. Pokud to situace vyžaduje, tak i v lyžařském areálu funguji jako skibus, to znamená ráno odvoz k lanovce a odpoledne zpět na ubytování.

     

 

UBYTOVÁNÍ / SKIPASY / CENA

Volba ubytování je na dohodě všech účastníků. Buď si zařizují individuálně, nebo dostanu za úkol vyhledat vhodný typ podle zadaných parametrů. Většinou se jedná o standartně zařízené apartmány, penziony se snídaní, pro větší skupiny poptávám i celé objekty. Pokud je dostatečný počet lyžařů/snowboardistů, tak se snažím skipasy zajišťovat hromadným nákupem, čímž v některých střediscích lze dosáhnout na množstevní slevu. A na závěr to, co všechny nejvíce zajímá,  a to je cena. Níže výsečový graf průměrné celkové ceny lyžařského výletu.


 

 

AKTUÁLNÍ LYŽAŘSKÉ LETECKÉ VÝLETY V SEZÓNĚ 2018/2019

               

9.-14.prosinec 2018  Sankt Moritz / Švýcarsko obsazeno
14.-18.prosinec 2018 Sankt Moritz / Švýcarsko obsazeno
18.-26.leden 2019 Dolomiti, Sella Ronda / Itálie
obsazeno
mezi 10.-23.březen 2019 Via Lattea? Cervinia? / ITÁLIE v přípravě

 

A NA ZÁVĚR KONTAKT

 Pokud jste dočetli až k těmto řádkům, tak už zbývá jediné. Kontaktovat mě, protože určitě chcete na hory letět. Jsem k zastihnutí na telefonu, whatsappu, messengeru, viberu, facebooku, e-mailu a pokud zrovna neřídím, velice rád Vám zodpovím všechny Vaše otázky.

          +420 603 180 079

 e-mail: soty@skivysocina.cz

 

 

Kamery na Vysočině

  Šacberk

  Čeřínek

  Harusův kopec

  Nové Město - Ski areál

  Karasín

  Fajtův kopec

  Dalečín

  Svratka

  Olešnice

  Nový Jimramov

  Hlinsko v Čechách

  Jalovec

  Hluboká

  Kadlečák

  Vysoká

  Brtnice

  Bystré-Hamry

  Luka nad Jihlavou

  Křemešník 

Mikrobusová přeprava

webové stránky léto

GoPro video

letecky na lyže

© Copyright 2002 – 2007 SkiVysocina.cz, web site byl vytvořen v phpRS, za podpory firmy CaberNet Software Admin